Hallitus

Hyvinkään Yhdistykset ry hallitus 2020

Puheenjohtaja

Aija Chrons
Hyvinkään Reumayhdistys ry
Puh. 045 245 6844
Sähköposti: aija.chrons@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Marjatta Huikari
Uudenmaan Epilepsiayhdistys ry/ Hyvinkään kerho
Puh. 050 363 5293
Sähköposti: marjatta.huikari@gmail.com

Muut jäsenet

Erna Vuorinen
Hyvinkään Sydänyhdistys ry
Puh. 0400 232 384
Sähköposti: erna.vuorinen@outlook.com 

Tuula Karhunen
Hyvinkään Kehitysvammaisten Tuki ry
Puh. 040 824 1943
Sähköposti: tuulam.karhunen@luukku.com

Riitta Puupponen
Hyvinkään Omaishoitajat ry
Puh. 040 547 3044
Sähköposti: puupponen.riitta@gmail.com

Marja Vainio
Hyvinkään Invalidit ry
Puh. 040 771 2254
Sähköposti: marjavainio@netti.fi

Sari Wiren
Uudenmaan Epilepsiayhdistys ry/ Hyvinkään kerho
Puh. 050 322 8116
Sähköposti: sari.wiren@gmail.com

Aino Kuronen
Hyvinkään Eläkeläistuki ry
Puh. 040 7794872
Sähköposti: aino.kuronen@pp1.inet.fi

Panu Isotalo
Hyvinkään kaupungin edustaja, sivistystoimi
Hyvinvointipäällikkö
Sähköposti: panu.isotalo@hyvinkaa.fi

Hallituksen ulkopuolisena sihteerinä toimii

Hyvy ry:n toiminnanjohtaja
Marja Koskelainen
puh. 045 261 8806
Sähköposti: marja.koskelainen@hyvy.fi