Hallitus

Hyvinkään Yhdistykset ry hallitus 2023

Puheenjohtaja

Aija Chrons (2023-2024)
Hyvinkään Rintamaveteraanit ry
Puh. 045 245 6844
Sähköposti: aija.chrons@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Aino Kuronen (2022-2023)
Hyvinkään Eläkeläistuki ry
Puh. 040 7794872
aino.kuronen@pp1.inet.fi

Muut jäsenet

Riitta Puupponen (2022-2023)
Hyvinkään Omaishoitajat ry
Puh. 040 547 3044
puupponen.riitta@gmail.com

Sari Wiren (2023-2024)
Uudenmaan Epilepsiayhdistys ry/ Hyvinkään kerho
Puh. 050 322 8116
sari.wiren@gmail.com

Kirsi Vierimaa (2023-2024)
Hyvinkään Invalidit ry
Puh. 040 545 7416
kirsi.vierimaa@kolumbus.fi

Leena Räisänen (2022-2023)
Eläkeliitto Hyvinkään yhdistys ry
Puh. 0400 474 750
leena.risnen@gmail.com

Tarja Kuikka (2022-2023)
Hyvinkään Seudun Muistiyhdistys ry

Riitta-Liisa Hirvonen (2023-2024)
Hyvinkään Reumayhdistys ry (2023-2024)
Puh. 044 540 5022
riittaliisa.hirvonen@gmail.com

Panu Isotalo
Hyvinkään kaupungin edustaja, sivistystoimi
Hyvinvointipäällikkö
panu.isotalo@hyvinkaa.fi

Hallituksen ulkopuolisena sihteerinä toimii

Hyvy ry:n toiminnanjohtaja
Anni Rekilä
puh. 045 261 8806
anni.rekila@hyvy.fi