Hallitus

Hyvinkään Yhdistykset ry hallitus 2022

Puheenjohtaja

Aija Chrons
Hyvinkään Reumayhdistys ry
Puh. 045 245 6844
Sähköposti: aija.chrons@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Aino Kuronen
Hyvinkään Eläkeläistuki ry
Puh. 040 7794872
aino.kuronen@pp1.inet.fi

Muut jäsenet

Tuula Karhunen
Hyvinkään Kehitysvammaisten Tuki ry
Puh. 040 824 1943
tuulam.karhunen@luukku.com

Riitta Puupponen
Hyvinkään Omaishoitajat ry
Puh. 040 547 3044
puupponen.riitta@gmail.com

Sari Wiren
Uudenmaan Epilepsiayhdistys ry/ Hyvinkään kerho
Puh. 050 322 8116
sari.wiren@gmail.com

Kirsi Vierimaa
Hyvinkään Invalidit ry
Puh. 0405457416
kirsi.vierimaa@kolumbus.fi

Leena Räisänen
Eläkeliitto Hyvinkään yhdistys ry
leena.risnen@gmail.com
0400474750

Tarja Kuikka
Hyvinkään Omaishoitajat ry
kuikantarja@gmail.com
0407648515

Taivi Toikka
Hyvinkään kaupungin edustaja, sivistystoimi
Hyvinvointisuunnittelija
taivi.toikka@hyvinkaa.fi

Hallituksen ulkopuolisena sihteerinä toimii

Hyvy ry:n toiminnanjohtaja
Marja Koskelainen
puh. 045 261 8806
marja.koskelainen@hyvy.fi